Dopřejte si kurz
„Jak se stát testerem/testerkou“
a staňte se špičkou v IT

Můžeš být řadovým testerem, na kterého vývojáři koukají shora. Nebo můžeš být borcem, který zajišťuje bezvadně fungující software. Ukážu ti konkrétní techniky testování, které ti pomůžou testovat efektivněji za míň času a míň effortu. Be the hero-of-the-day. No bugs, just perfect software. Staň se opravdovým testerem. Zajímá tě co je to testování a jak se dělá? Zde je video se záznamem webináře: Co je testování softwaru.  

COVID – Poznámka: kurzy jsou online a tedy bezpečně z vašeho domova. Odpovědi na časté dotazy, jak online kurzu probíhá najdete zde.

Co absolvováním kurzu získáš?

 • naučíš se testovat software
 • budeš mít v malíku zásadní pojmy a terminologii kolem testování – kdykoli si tak v budoucnu dokážeš dohledat další informace
 • dozvíš se postupy jak testovat (s lehkostí)
 • načerpáš zkušenosti a sebejistotu – budeš přesně vědět, co je podstatné pro práci testera – získáš respekt v branži
 • ti nejlepší získají doporučení do prestižních brněnských IT firem
 • digitální certifikát o absolvování (potvrzuje tvoje dovednosti na sociálních sítích)
 • poštou tištěný certifikát
 • staneš se testerem softwaru s praktickými zkušenostmi
 • BONUS: osobní konzultace přes mail nebo telefon pro vysvětlení nejasností

Pro koho je kurz vhodný?

 • chceš se stát testerem a(le) nemáš potřebné zkušenosti a znalosti
 • chceš se rekvalifikovat, změnit kariéru a dát jí nový rozměr
 • baví tě nové technologie, cítíš v kostech talent pro IT
 • chceš se dostat do IT – vidíš potenciál a budoucnost oboru IT
 • jsi krátce na pozici testera a nevíš co dělat, jak postupovat
 • plánuješ stát se testerem nebo plánuje tým/firma, že z tebe udělají testera
 • rozjíždíš vlastní nadějný IT projekt a nevíš jak ověřit kvalitu
 • jsi student a chceš si přivydělat

Potřebné znalosti pro kurz?

 • znalost ovládaní PC
 • základní přehled v IT terminologii
 • ovládání prohlížeče
 • není nutné umět programovat
 • poznámka: lekce probíhají na vlastním počítači

V tomto prostoru bude kurz probíhat

Scénář kurzu

 1. Co je testování software a kdo je to tester + jak se vyvíjí software – vývojový cyklus
 2. Co je testcase a jak jej napsat + druhy testování software
 3. Testovací techniky 1
  1. exploratory testing
  2. testování webových aplikací
  3. mobilních app
  4. boundary value analysis
 4. Testovací techniky 2
  1. Decision Table
  2. State Transition
  3. testování API
  4. princip ekvivalence
 5. Jak testovat GUI + databáze a testování
 6. Testování sítí + skriptování
 7. Testování ve SCRUMu
 8. Automatizace testování
 9. Nástroje
  1. TMT  – správa testů a statusů
  2. Postman, Developers Console,
  3. Wireshark, phpMyAdmin a další.
 10. Reportování bugů
 11. Jak uspět u pohovoru na pozici testera
 12. Otevřené téma + odpovědi na složitější dotazy účastníků + opakování

Struktura lekcí

 • Seznámení s tématem
 • Praktické cvičení
 • Domácí úkoly a další rozvoj
 • Podklady a odkazy na další studium
 • Podklady na příště – příprava

Naučíte se ovládat nástroje pro:

Zajímá vás víc? Tak mrkněte na videa níže

Co říkají účastníci kurzu?

Kurz byl super, profesionalita školitele a příjemné prostředí. Rozhodně doporučuji!
Ondřej Liskovský, začínající tester

Radkovi tímto velmi děkuji za skvělou přípravu! Zatím se nestalo, že bych narazila na něco, co bych na své pozici ohledně testování měla znát a neznala bych.

Veronika Švojgrová , testerka ve společnosti Unicorn
Precizně zpracovaný kurz s úžasným lektorem. Super kurz pro testera začátečníka, který dává přehled všech důležitých informací, možnost si hromadu věcí vyzkoušet prakticky a jako bonus skvěle zpracované materiály, ze kterých budu jistě čerpat ještě pěkně dlouho. Radkovi jako lektorovi není co vytknout. Vše vždy skvěle vysvětlil a velmi oceňuji jeho zpětné vazby na domácí úlohy:-) Kurz doporučuji všemi deseti a sama už přemýšlím na dalším!
Kristýna Parker, začínající testerka
Kurz mi poskytol pevný základ, na ktorom môžem, začať budovať svoju IT kariéru. Naviac znalosti a praktické skúsenosti, ktoré nadobudnete počas kurzu, môžete následne zúročiť a zdokonaliť priamo v reálnom IT prostredí. Tento vzdelávací program odporúčam všetkými desiatimi. Na štúdium som nastupovala ako úplný IT začiatočník a teraz si bez problémov trúfam na prácu IT testera.
Martin Chabroň, začínající tester
Radek se skvěle poslouchá, vše nám s velkým nadšením vysvětlil, předal nám spoustu užitečných informací do začátku a vzbudil v nás, myslím si, velký zájem o testování. Informací jsme se na kurzu dozvěděli pěkně tak akorát – aby nás to nenudilo, ale zároveň abychom se dozvěděli co nejvíc. Radka určitě doporučuji. 🙂
Monika Plzáková, začínající testerka

Radkův kurz doporučuji všem, kteří to myslí s testingem vážně. Líbilo se mi, že se můžu zeptat na jakýkoli problém. Radek se vždy snažil odpovědět tak, abych nejasnou záležitost skutečně pochopil.

Štěpán Mišurec, Bluesoft
Vynikající kurz, vynikající lektor, rozhodně doporučuji všem, kteří se teprve rozhodují, zda se na kurz přihlásit.
Katka Vrchotová, začínající testerka
„Naprosto úžasný kurz, neskutečně trpělivý a pečlivě připravený lektor. Moc děkuji a ať se daří !“
Dana Nečasová, začínající testerka

„Kurz Jak se stát testerem som si moc užila. Bavil ma vždy dobre naladený, usmiaty šoliaci z ktorého sršali vedomosti a roky praxe v odbore. Žiadna otázka nebola “blba otázka”, všetko nám bolo pekne, zrozumiteľne vysvetené, takže látku pochopili aj úplný amatéri a začiatočníci ako ja. Školiaci nám podával informácie z praxe a zákulisia testovania v reálnych firmách. Vedel poradiť s každým problémom, a nešli sme ďalej kým si nebol istý, že všetci rozumieme preberanej problematike. Dostávali sme jednoduché domáce úkoly, ktoré nám mali pomôcť zdokonaliť sa v prebranej tematike. Za mňa veľká spokojnosť a absolvovanie kurzu vrelo odporúčam všetkým, ktorý majú záujem preraziť vo svete IT ako testeri, aj mamičkám na meterskej :)“

Beáta Zigová, začínající testerka
Jestli zvažujete účast na kurzu Radka Kitnera, tak už neváhejte a přihlašte se :). Možná to zní jako klišé, ale jedná se o nejlépe připravený a vedený kurz, jaký jsem kdy absolvovala (prošla jsem kurzy i mnohem dražšími). Radek je profesionál, ale velmi lidský, skutečně vás chce něco naučit a na kurzu je to znát. Pro začínající testery tento kurz rozhodně doporučuji!
Lucie Bubníková, začínající testerka

Kurz je veden srozumitelně, každý se může zeptat pokud má dotaz, nebo se ztratí, atmosféra byla příjemná. Tempo bylo dobré, líbila se mi domácí cvičení. Měli jsme neustále příklady z praxe, nebylo to naučení se termínů které potom neumím použít. Určitě kurz doporučuji i pro zájemce, kteří nemají naprosto žádnou zkušenost z IT jako já.

Mariana Lebedová, začínající testerka

Ahoj, díky Radkovi jsem se o základech testování dověděl více, než jsem čekal! Umí skvěle předávat informace. Vše bylo perfektně připraveno a vždy jsem se na každou hodinu těšil, co nového se dozvím. Díky jeho kurzu jsem schopen si nají jak práci, tak využít získané informace v praxi. Jsem velmi rád, že jsem měl možnost se jeho kurzu zúčastnit. Vřele doporučuji všem, kteří o kurzu uvažujete – rozhodně nebudete litovat!!

Daniel Vašek, začínající tester
Líbilo se mi, že nás Radek vedl tak, abychom měli všechny informace a uměli všechno, co potřebujeme, že nám předal ty nejdůležitější znalosti (z toho nekonečného množství ) ze sebe , ze své praxe. Že je vidět, že je praktik, je v tom doma a není jen teoretik. Pro mně důležité.Takže pak mu člověk důvěřuje, že nás vede tak jak je potřeba.
Mária Velochová, začínající testerka

„Naprosto skvělý kurz. Téma pochopí i úplný začátečník. Výklad je jednoduchý s praktickými ukázkami.“

Lucie Čechurová, začínající testerka

„Naprosto skvělý lektor co dokáže vše perfektně vysvětlit aby to pochopil opravdu každý. Skladba kurzu a podání je také na velmi vysoké úrovni. Vřele doporučuji pro každého, kdo se o toto téma zajímá nebo chce zajímat.“

Pavel Kiss, začínající tester
Kurz je systematicky stavěný, demo úkoly skvěle připravené, takže je možnost si veškeré nabyté vědomosti vyzkoušet hned i v praxi. Radek je velmi trpělivý lektor a zodpoví každou otázku, na které dává dostatek prostoru. V průběhu lekcí povzbuzuje i aktivně zapojuje do výuky, rozhodně to není jen o koukání se na prezentaci. Za mě 1*
Lucie Tomášková, začínající testerka
V životě jsem absolvoval hodně kurzů, školení apod., ale musím říct, že tenhle byl jeden z nejlepších. Skvělé je mít možnost učit se testovat praktickým zkoušením. Teorii vás naučí kdekdo, ale testovat v reálných situacích dá nejvíc. Za mě všechny palce nahoru.
Michael S. Macht, začínající tester
Kurz „Jak se stát testerem“ splnil má očekávání v mnohém je leckdy i předčil. Tři měsíce praktického testování a získávání velkého množství informací pro práci testera. K tomu úžasný školitel, který trpělivě vysvětloval vše, na co jsme se ptali. To je k nezaplacení. Nelituji jediné minuty ani koruny. Všem lidem, kteří přemýšlejí o práci testování a neví o tom téměř nic, tento kurz vřele doporučuji. Děkuji za báječné tři měsíce.
Veronika Haluzová, začínající testerka

„Díky kurzu jsem se nebála začít pracovat v prostředí spojeném s technologiemi a za to jsem moc vděčná.“

Monika Maková, začínající testerka
Kurz „Jak se stát testerem“ mi přišel perfektně uspořádaný, díky náročným úkolům jsme měli možnost si vše vyzkoušet a získat praktické znalosti jak v manuálním testování, tak částečně i v automatickém testování včetně vyzkoušení různých nástrojů. Nechyběla ani poutavě a pozitivně podaná teorie, o kterou jsme se mohli při plnění úkolů opřít.Radek je velmi pozitivní a usměvavý člověk, umí dobře vše vysvětlit, prakticky ukázat a je vidět, že ho to všechno hodně baví a že se opírá o své četné zkušenosti. Je to expert, který umí motivovat i koučovat. Pokud přemýšlíte, jestli se stát testerem anebo potřebuje své znalosti rozšířit o praktické poznatky, tak tento kurz určitě doporučuji a těším se i na navazující kurz automatického testování.
Šárka Tauerová, začínající testerka
S lektorem a s kurzem celkově jsem byla moc spokojená. Lektor je klidný, trpělivý a usměvavý člověk se smyslem pro takt a s hlubokými odbornými znalostmi. Náplň kurzu byla skvěle strukturováná, zabývali jsme se jen tím podstatným a při vysvětlování byl brán zřetel na různou úroveň a předchozí background účastníků kurzu.
Ludmila Bunová, začínající testerka

Kurz je velmi profesionálně strukturován. Radek je profík ve svém oboru. Vše dokáže vysvětlit i naprostým lajkům, tak aby tomu každý porozuměl. Všem doporučuji jeho kurzy. Můj kurz byl „Jak se stát testerem“ který mi otevírá dveře do IT světa. Děkuji.

Jiří Kučera, začínající tester

„Být nejen expertem ve svém oboru, ale být i ochoten své znalosti předávat a umět učit, jsou nezbytné předpoklady skvělého lektora. A tím Radek rozhodně je! Kurz je velmi dobře koncipovaný, zaměřený především na získání praktických zkušeností. Naučíte se manuálně testovat, získáte základní vhled do automatického testování a s tím spojenými nástroji, a taky nezbytné teoretické znalosti pro práci v IT. Radkovo nadšení pro testování je nejen motivační, ale i nakažlivé.“

Patricie Čížová, začínající testerka

Nic negativního mě nenapadá. Chvílemi jsem měl pocit, že kurz jde málo do hloubky, protože nepřicházel žádný „odpor“. Ale bylo to způsobené kontrastem mezi jeho výborným zpracováním a mizérií výuky ve škole 😀

Pavel Kůr, začínající tester

„Rozhodně skvělá zkušenost, která mi dodala rozhled, nadšení a směr.“

Adam Fejfar, začínající tester

„Jak se stát testerem“ vidím jako výborně připravený kurz, kde se budete cítit dobře. Nestanete se za tři měsíce špičkovým testerem, po kterém všechny firmy hned nadšeně skočí, ale dostanete základy z neskutečně široké oblasti, kterou testování je. Ujasníte si, který směr je pro vás v téhle oblasti nejzajímavější a získáte potřebné dovednosti a sebevědomí pro to, abyste udělali ten další krok a rozhodli se odepsat na inzerát. Budete moci ukázat, že jste pro svůj testerský rozvoj něco udělali a že to myslíte vážně. Radek je velmi trpělivý a laskavý lektor, který umí dát konstruktivní zpětnou vazbu k tomu, co se vám povedlo, ale i k tomu, co je třeba ještě zlepšit. Špatné otáky jsou jen ty, které nepoložíte 🙂

Lenka Králová, začínající testerka
Kurz Jak se stát testerem bol na vysokej profesionálnej úrovni. Ako začiatočník v tejto oblasti som získal prehľad čo také testovanie softvéru obnáša. Lekcie boli zrozumiteľné, teória bola doplnená o praktické príklady v testovaní. Vysoko hodnotím lektora Radka Kitnera za to, ako nás s ľahkosťou oboznámil s často dosť ťažkými témami. Vrele kurz doporučujem.
Štefan Krett, začínající tester
„Tento kurz je výborně koncipován pro všechny, kteří ještě nemají zkušenosti s IT, chtěli by se však stát SW testery nebo časem i programátory. Je to vynikající odrazový můstek do IT, takže vřele doporučuji, protože školitel tohoto kurzu, Radek Kitner, je nejen opravdový profesionální tester SW, ale i velmi dobrý školitel. :)“
Lukáš Fišer, začínající tester
Mal som moznost porovnat kurz s inymi a musim povedat, ze rozdiel je naozaj velky, lektor bol miestami az nekonecne trpezlivy, zaplavil nas mnozstvom informacii a rad z praxe, co je lepsie ako len citat dokola materialy, velkou vyhodou bolo, ze ulohy sme museli robit aj pocas hodin a radek si dal zalezat na tom, aby ulohami presli vsetci..cely kurz usiel velmi rychlo, pretoze vas donuti neustale rozmyslat a vzdelavat sa..ako zakladnu crtu celeho kurzu by som uviedol, ze na lektorovi je vidiet bohate skusenosti s danou tematikou a radost z odovzdavania vedomosti. myslim ze to je ideal, ktory student potrebuje.
Milan Kren, začínající testerka
Kurz je povedený, problematika daného kurzu je řešena profesionálně a s lidskou empatičností.
Kevin Franzki, začínající tester

Kurz Jak se stát testerem s Radkem rozhodně doporučuji! Pro rozsáhlou technickou erudici lektora a současně věcnost výkladu, nevídanou vstřícnost v online prostoru, vnímavost k různým úhlům pohledu a úrovním znalostí a také pro nadhled a milou komunikaci. A k tomu to byla legrace. Teď jen najít práci. Díky za tři fajn měsíce!

Eva Šindelářová, začínající testerka
Jsem rád, že jsem prošel tímto kurzem. Rozhodně mi to přineslo náhled na problematiku. Mít možnost vyzkoušet některé nástroje k testování mi udělalo radost a posunulo dále. Radek je fajn lektor a mohu jen doporučit.
Michal Růžička, začínající tester

„Kurz byl naprosto suprový. Radek nám srozumitelně a s nadšením předal informace, které jsou klíčové pro práci testera. V rámci kurzu bylo mnoho příležitostí si testování prakticky vyzkoušet a to jak samostatně, tak v týmu. Ke každé lekci jsou připojeny materiály, které získané znalosti značně prohlubují. Každý účastník si tak může zvolit, která oblast testování je mu bližší a samostatně se v ní rozvíjet i mimo kurz. Kromě předání teoretických a praktických znalostí velmi oceňuji i to, že nám bylo přiblíženo, jak pozice testera vypadá v praxi – včetně toho, na koho se můžeme v budoucím týmu obrátit, pokud budeme něco potřebovat. Kurz rozhodně doporučuji, stojí to za to.“

Lucie Brettschneiderová, začínající testerka

Jsem moc ráda, že jsem kurz Jak se stát testerem absolvovala. Moje počáteční obavy a nervozita byly rozptýleny hned během první lekce. Radek je velmi empatický lektor, jehož nadšení je nakažlivé a zkušenosti veliké. Velmi oceňuji praktické zaměření kurzu, možnost klást otázky, kdy žádná není hloupá a celkově pozitivní atmosféru na lekcích.

Andrea Schatzová, začínající testerka

Co se mi líbilo? Po pravdě – celé školení, jak Radek jednoduše přednáší o složitých věcech tak, že je to snadné pochopit, jak odpovídá na dotazy. To, že jsme měli domácí úkoly, které bylo třeba dělat častěji než 1x týdně – a bylo potřeba nad nimi přemýšlet, zpětná vazba na domácí úkoly , i to, že máme k dispozici materiály se spoustou informací navíc a s odkazy, kde se ještě něco nového dozvědět a přiučit.

Petra Skočdopolová, začínající testerka
Rozhodně doporučuju Radkův kurz! Radek je opravdu skvělý lektor. Díky jeho přístupu k výuce člověka baví nejen online lekce, ale dokonce i domácí úkoly 🙂 Velmi se mi líbilo, že kurz je zaměřen hodně prakticky. Věřím, že to mělo velký vliv na to, že jsem po absolvování kurzu neměla nejmenší problém nalézt práci jako testerka, ačkoli před kurzem jsem o IT nevěděla téměř nic.
Aneta Moravcová, začínající testerka

„Vynikající pro začátečníky i zkušené, možnost naučit se něco nového pro ty, kteří hledají změn v kariéře a u zkušenějších si osvěžit dovednosti/vědomosti nabyté doposud.
V obou případech doporučuji a také i pro osoby, co se k testování dostali náhodou třeba v zaměstnání, nicméně nemají to třeba v odpovědnostech či se do toho teprve chtějí vnořit, daný kurz třeba u absolventů určitě pomůže s rozhodnutím zda je to pro ně či ne. “

Dominik Sieber, začínající tester

Je úžasné s jakou lehkostí Radek předává své znalosti. Hezky, jednoduše a srozumitelně vysvětleno, vážně skvělý kurz. Pokud někdo přemýšlí, že se vrhne na testování, na lepší kurz nenarazí.

Sabina Koláčková, začínající testerka
Kurz byl velice užitečný, zvlášť kvůli praktickým zkušenostem, např. práce s TMT TestRail, práce s Postmanam a vytváření test casů, zadávání bugů do Jiry, opravdu dobře postavěný kurz!:)
Maja Dvořáková, začínající testerka
Školení zábavnou formou, velmi informativní, skvělý kolektiv a hlavně super lektor.
Petr Lindauer, začínající tester

Radek je skvělý učitel, umí vytvořit příjemné prostředí, kde se člověk cítí dobře, může se projevit a ptát se. Kurz má dobře postavený a všechno srozumitelně vysvětlí.

Kateřina Baštová, začínající testerka

„Radek je úžasný lektor, pozitivní člověk a bezvadný tester! Při vzdělávání je důležité cítit se příjemně a být motivovaný a to je právě to, co od Radka získáte díky jeho kurzu. Nelituju ani jedné koruny, kterou jsem za kurz zaplatila, díky, Radku!“

Monika Sedláková, začínající testerka
Kurz je vhodný nejen pro úplné začátečníky, kteří o testování nic nevědí a neznají nic o programech a procesech. Ale i pro lidi, kteří se s nějakým procesem už setkali. Ačkoliv jsem už něco věděl třeba o Postman, tak ani při lekci na automatizaci API jsem se „nenudil“. V kurzu se mi informace a postupy krásně propojovaly, tím mne pak domácí (osobní) příprava bavila. Děkuji!
Libor Fuksa, začínající tester

„Školení bylo velmi interaktivní a orientované na praxi, školitel nám předával hodně motivace, což oceňuji“

Jan Václavík, začínající tester

Nikdy jsem nic nepodobného neabsolvoval, ale naučil jsem se tady mnohem víc, než ve škole. Všechno bylo k věci a jasné a navíc jsme se museli zapojovat (ať už v hodinách nebo skrze domácí úkoly). Takže za mě doporučuji 🙂

Jaroslav Krejčí, začínající tester
„Nejdříve jsem zvažovala, zda mám do kurzu, který nabízí 12 x „jen“ 1,5 hodiny za danou cenu vůbec jít. Po první hodině jsem ale už nepochybovala. Kurz je velmi nabitý a celých 12 týdnů objevujete nové a nové možnosti, programy, fígle, spojitosti a propojenosti. Zadané úkoly vás přimějou se dané oblasti věnovat a více se je naučit. V závěru kurzu už věříte, že opravdu můžete reálně otestovat a jít do praxe ! Radek je výborný lektor, sympatický a trpělivý, vše vysvětlí. Navíc jsem ocenila jeho příklady z praxe.“
Kristýna Žvaková, začínající testerka

Kurz byl velmi dobře koncipován, máme k dispozici spousty materiálů a informací, které lze využít v praxi a můžeme začít tak pracovat jako testeři.

Petra Vaníčková, začínající testerka

„Radek je skvělý lektor, který nás srozumitelně a přehledně provedl základy testování. Kurz doporučuji každému, kdo se chce v oblasti zorientovat nebo i začít pracovat. Díky!:)“

Hanka Cassi, začínající testerka
Kurz bol úplne super, som nadšený, stálo to naozaj za to. Pred koncom kurzu mi bolo docela ľúto, že to už končí. Pevne ale verím, že sa našie pracovné cesty ešte niekedy stretnú 🙂
Dominik Rudý, začínající tester

Radek perfektně vysvětluje, moc příjemný člověk, celý kurz jsem si užila a byly to nejlépe utracené peníze 🙂

Hana Röderová, začínající testerka

Odporúčam všetkým, ktorí sa chcú zoznámiť s problematikou testovania softwaru. Kurz nie je výborný len ako úvod do testovania, ale aj pre získanie množstva praktických skúseností. Človek po absolvovaní získa sebavedomie a dozvie sa aj všetko potrebné, aby mohol hneď po skončení kurzu nastúpiť na svoju prvú pozíciu testera. Na pohovoroch ho tak už nič nezaskočí. Ďakujem a prajem všetko dobré do budúcna 🙂

Kristína Ďurošová, začínající testerka
Radek je neskutečný odborník a způsob jeho podání je jedinečný – kombinace praxe a humoru je k nezaplacení.
Tomáš Miller, začínající tester

„Lektor je profík, kurz byl dobře připraven. Užitečné materiály i praktická cvičení.“

Tereza Bilská, začínající testerka

Jsem ráda, že to nebylo pouze o teorii, ale hlavně o praxi. Vše bylo srozumitelně vysvětleno a hlavně oceňuji trpělivost lektora. Celkově jsem byla z kurzu nadšená a doufám, že co nejdříve absolvuji další z kurzů Radka.

Marie Zahradníková, začínající testerka

„Kurz se mi moc líbil. Oceňuji hlavně množství praktických cvičení a osobní přístup lektora. Radek je v oblasti testování skutečným odborníkem, který navíc umí věci srozumitelně vysvětlit i začátečníkům. Rozhodně doporučuji. 🙂“

Lukáš Novosad, začínající tester
Kurz „Jak se stát testerem“ pro mne jako úplného začátečníka byl velice inspirativní. Veškeré informace jsou vysvětleny jednoduše a výstižně. Získala jsem znalosti, které mohu využít jak v pracovní, tak i v osobní rovině. Vřele doporučuji a velice děkuji za možnost se zúčastnit tohoto kurzu.
Silvie Málková, začínající testerka
„Ďakujem za skvelý kurz, ktorý naplnil moje očákavania a otvoril brány do sveta IT. Chcem tým vyzdvihnúť aj cit a zrozumitelnosť výkladu školitela. Spokojnosť.“
Peter Hrúz, začínající tester

„Radek má skvělý přehled o testování a zároveň své letité zkušenosti umí výborně předat ostatním. Všechno jsme si prakticky vyzkoušeli nejen přímo při lekci, ale i v rámci náročných domácích úkolů, kdy jsme testovali, psali test casy a reportovali bugy a zároveň si osvojili i další užitečné dovednosti. V rámci obsáhlých materiálů pro další rozvoj jsme si i mohli vybrat směr, kterým se každý chceme v budoucnu ubírat (testování sítí, automatizace, atd.)
A nechyběli ani rady pro pracovní pohovory a další „soft skills“. A k tomu navíc přátelská atmosféra, kde jsou všechny dotazy vítány. Byl to asi nejlepší kurz, který jsem kdy absolvovala.“

Kateřina Beňová , začínající testerka
Kurz je vhodný pro úplné začátečníky a obsahuje spoustu praktických cvičení, jak manuálně testovat. Výhodou je menší počet účastníků, takže se vám dostane individuální přístup. Doporučuji všem začínajícím testerům 🙂
Veronika Kroutilová, začínající testerka
Perfektní praktický kurz. Pozitivní školitel s velkým rozhledem a zkušenostmi, jehož zápal pro věc je velmi motivující.
Veronika Švojgrová, začínající testerka

Nevzali mě na plný kurz Czechitas (byla jsem jen na jednodenním kurzu Czechitas), protože jsem byla prý málo motivovaná. Děkuji jim za to, protože jsem pak musela vyhledat jiný kurz a tento je fakt přínosný. Určitě půjdu i na kurz automatizované testování. Radku jsi fakt dobrej školitel.

Naďa Tomanová, začínající testerka

„Tento kurz mi hodně přinesl. Spolupráce s Radkem je na jedničku, hezky všechno vysvětlí. Bonus je i to, že Radek v oboru pracuje, takže je to rozhodně lepší než z učebnice :)“

Martina Nováková, začínající testerka
Radek je velký sympaťák a zkušený lektor, kurz samotný je velice propracovaný. Člověk, který se v oboru začíná orientovat, získá škálu informací z oblasti testingu. Lekce jsou často s přesahem, dokonce jedna ze závěrečných lekcí je kompletně věnovaná pohovoru, kde zazněly opravdu cenné tipy. Oceňuji možnost vyzkoušet vše v praxi. Velkou výhodou je konstruktivní zpětná vazba od Radka.
Markéta Marešová, začínající testerka
Kurz byl pro mě obrovským přínosem a jakýmsi základem pro start do nového pracovního života. Možnost prakticky procvičovat to, co práce testera reálně obnáší, je výhodou k nezaplacení. Určitě to není poslední kurz, který jsem u pana Ing. Kitnera absolvovala a budu ho doporučovat „na všecky strany“. Díky za vše!
Karolína Kulhánková , začínající testerka

„Kurz doporučuji všemi deseti. Radek neježe testování perfektně rozumí – zároveň umí vše skvěle a poutavě vysvětlit. Na kurzu se dozvíte nezbytnou teorii, ale k tomu budete řešit spoustu úkolu z praxe, které vám pomůžou spojit jednotlivé dílky dohromady. Vše do sebe na konci perfektně zapadne, a vy tak získáte sebevědomí a chuť rozvíjet se dál. Navíc je jeho nadšení z testování nakažlivé, tak určitě neváhejte!“

testerka v Moneybox Lucie Kovácsová, takto hodnotí kurz po roce
Naprosto úžasný kurz, který mohu jen a jen doporučit. Radek je profesionál s několikaletými a bohatými zkušenostmi, které na každé lekci vždy předává. Žádná otázka není hloupá a vše je dokonale vysvětleno nejen teoreticky ale i prakticky na úlohách. Navíc Radek je vtipný a vždy usměvavý. Nejlepší kurz, jaký jsem absolvovala a že jich bylo;)
Jana Podolanová, začínající testerka

„Jsem absolvent kurzu Jak se stát testerem. Tento kurz pod vedením Radka mohu jen a jen doporučit.
Radek má velmi kvalitní přístup, velmi profesionální lecturing. V neposlední řadě musím zmínit, že je součástí kurzu bohatý studijní materiál a test. prostředí na velmi vysoké úrovni.
Po celou dobu kurz provází velmi příjemná atmosféra, profesionální přistup a podpora od lektora.
Já, osobně jsem si nemohl zvolit lepší cestu.
Až budete stát na křižovatce a rozhodovat se, jestli doleva, nebo doprava?? Tak určitě doporučuji rovnou po hlavní sem k Radkovi a nikam neodbočovat.

Petr Konopásek, začínající tester

„Velmi přínosný kurz, přístup i obsah hodnotím velmi kladně. Nejvíce se mi líbilo praktické ověřování získaných znalostí a přístup lektora.“

Jana Haková, Asseco Solutions

„Neni nad cim premyslet, kurz je super :)“

Jaroslav Zbiral, začínající tester

„Do kurzu jsem šla s tím, že možná budu zklamaná a budou to vyhozené peníze. Hned po první hodině, jsem ale byla přesvědčená, že jsem udělal dobře, že jsem se zapsala a vyhozené peníze to rozhodně nebudou. Nebyly! Kurz bych doporučila každému, kdo chce získat opravdu komplexní vhled do testingu a zároveň si prakticky osahat jak takový testing probíhá. Kurz je opravdu skvělým základem pro každého začínajícího testera!“

Veronika Švecová, začínající testerka

Děkuji za kurz Jak se stát testerem. Byl to úžasný kurz zaměřený na praxi a vše bylo srozumitelně vysvětleno. Jsem ráda, že kurz je velice dobře zpracovaný a zábavný. Také proto jsem se rozhodla pokračovat v navazujících kurzech.

Lucie Kořánová, začínající testerka
Kurz „Jak se stát testerem“ od pana Kitnera je výborně propracovaný se spoustou užitečného materiálu k samostudiu. Odborná úroveň kurzu je na vysoké úrovni a zároveň Vás pan Kitner uvádí do jednotlivých témat s lehkostí a vždy dobrou náladou. Kurz můžu všem potencionálním zájemcům o problematiku testování vřele doporučit. Já sám budu ve studiu u pana Kitnera pokračovat i nadále.
Marián Sopoliga, začínající tester

„Všem můžu tenhle kurz jenom doporučit. Radek je pozitivní člověk, který nadchne každého k testování. Když tě zajímá testování a nevíš jak začít, tak se přihlas na kurz. :-)“

Jana Mariničová, začínající tester

Kurz „Jak se stát testerem“ mi zrozumiteľne vysvetlil problematiku testovania a dokázal ma nasmerovať na správnu cestu až do úspešného prijatia do práce na pozíciu SW testera. Vyzdvihol by som, že kurz obsahuje aj lekcie venované SQL či automatizovanému testovaniu, ktoré mi výrazne pomohli v nasledujúcom rozvoji. Vďaka Radkovi je na svete o ďalšieho testra viacej.

Peter Hrúz, začínající tester

„Na kurzu se mi líbila možnost vše si vyzkoušet a připravenost lektora.“

Josef Klouda, začínající tester

Dobře připravené a realizované.

Ondřej Langer, začínající tester
Radek vás nenásilnou formou vtáhne do světa testování, vše dopodrobna vysvětlí a naučí =) doporučuji všem lidem co chtějí vstoupit do IT 🙂
Jaroslav Vrba, začínající tester

„Kurz mi přinesl přesně to co nabízí. Vysvětlení a procvičení testingu. Jak by se to mělo dělat v dnešní době. On-line forma mi vyhovovala. Radek ochotně všechno vysvětlí. Kurz z logiky věci musí být špičkový. Když je dělaný pro lidi, kteří se chtějí živit hledáním chyb. 🙂 “

Vladislav Moureček, začínající tester

„Zkušenosti lektora jsou opravdu na vysoké úrovni. Radek byl po celou dobu kurzu opravdu nápomocný, ochotný a celkově bylo možné kurz případně poupravit podle požadavků nás zúčastněných. Perfektní příprava pro lidi, kteří začínají s testováním a velké plus do životopisu :-)“

Nela Kurfürstová, testerka v Siemens a.s.

„Kurz byl vždy pečlivě připraven a odprezentován odborně a zároveň pochopitelně pro začátečníky, velká obsáhlost různých témat týkajících se testování, takže účastník získá základní rozhled i o věcech kolem. Velký prostor pro dotazy, které byly pokaždé detailně zodpovězeny a na kurzu vládla pozitivní a nadšená nálada.“

Zuzana Holešová, začínající testerka
Výborný kurz, který poslouží jako portál do světa testování. Doporučuji všem, kteří uvažují o tom, že začnou s testováním v IT a neví jak na to. Kurz je zaměřený hodně prakticky, člověk si vyzkouší testovací proces od začátku do konce v řadě různých nástrojů a má k dispozici opravdu spoustu materiálů. Radek je fajnový školitel a má super osobní přístup!
Daniel Jestřáb, začínající tester
Kurz „Jak se stát testerem“ byl vynikajíci. Rychle jsem se naučila testovat. Radek přednaši velmé zaujimavě, závabně a profesionálně. Není to žádná nuda. Mohu kurz jen doporučit.
Nataliya Tahova, začínající testerka

Zaujal vás můj kurz? Registrujte se zde

Nezávazná registrace

Radek Kitner

lektor

Je absolventem Vysokého učení technického v Brně, Fakulty informatiky. V minulosti pracoval v mezinárodních společnostech (Siemens, Nokia, Tieto, Intel, Avast) na pozicích vývojář automatizovaných testů a Scrum Master. V současnosti působí na volné noze jako konzultant testování a automatizace. Mezi jeho pracovní vášně patří poradenství firmám v oblasti informačních technologií, je držitelem několika českých i mezinárodních certifikátů. Výuková a lektorská činnost je zaměřena na diskuzi s prvky koučingu. Samozřejmostí během jeho kurzů je mnoho praktických rad a příkladů.